imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
what is the answer to 5/12-3/8?
Which statement correctly describes magnetism? (2 points) Metals can become magnetic if they have many spinning electrons that create magnetic fields. Metals
A university needed to transport 90 fans to its football game from the stadium parking lot. The university rented a bunch of vans and put 10 fans in each van. W
Idk the answer to this at all and the “question help” wasn’t helpful at all
What is the function of the endocrine system?
A successful scion will produce the product of the rootstock with greater quality. a. True b. False
what is the intial value and rate of change in this graph. please explain step by step!!!!!
The measure of ac = 7, mbac = 80°, mabc = 50°, the measure of nm = 7, mlnm = 80°, and mnlm = 50°. do the measurements indicate that abc nlm?
What is the function of the endocrine system?
-2-10(x-10)=7x+30 (please help)