zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

someone please help me understand how you expand and simplify brackets:(
The difference of a and b is added to 4.​solve it
Problema matemático ecuaciones de primer grado.
Which of the following mechanisms of change in genefrequencies is responsible for the antibiotic resistance of E. coli in this experiment? A. founder effect B.
Help will give lots of Brainly points
ILL BRAINLIST!! What would happen to the number of aphids if the number of ladybirds suddenly increased??
Has anyone heard these I - Pop Idols ???​
f(x) = x - 2 g(x) = x2 + 1 Find (f - g)(2) -93 -5 9 5
Please help! I’ll give brainliest also to whoever answers! Thank you
Simplify the expression by combining any like terms. m-m - 7m - 2 m-m-7m -2=