zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Information such as the patient's physical exam, any laboratory findings, and imaging studies performed during the visit would be contained in which part of the
$10,000×0.0475×0.25 Interest^ Then $10,000+ whatever yall got
Explain the difference between a polar bond and a polar molecule.
Which question can be answered by finding 2 1/2 ÷ 2/3?
A argument about why students should not be required to do any school work on a snow day.
What is Depreciation and Amortization??​
The main theme topic of The Road Not Taken is... A. survival B. choices C. nature D.consequences
Can someone help me find the area of this figure ? Thanks!
I need a detailed answer of 38.00 USD + a 15% markup.... Please help!
Choose the thesis statement that whould be best supported by this topic sentence. Topic sentence: Rising seas and increasing hurricanes destroy the beaches wher