Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

Please help and show work!! Will give brainliest!!

Please help and show work Will give brainliest class=
Please help and show work Will give brainliest class=

Respuesta :

PeytonStewart
PeytonStewart PeytonStewart
  • 03-10-2018

With this one, since the problem says it will cost $35 per hour, then that will be based on the amount of hours spent on the job, so 35 gets the x, with x equaling the number of hours it took to do the job.  $78 is the cost for a part so it is going to stay at 78.  So your answer will be D.  35x+78≤225.

Answer Link

Otras preguntas

Randall recorded 8 songs on his most recent cd.the total of the cd is 49 minutes. Find a unit rate of represent the average long per song on the CD
Hi lam fatin mahammed an english teacher l require how can advance my skills in language
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
use the numbers on the tiles to write the differences. then write the next fact pattern
What does kevlar mean??
Is giving gifts the best way to sell something ?
Richard mows 1/3 of his yard in 1/2 hour. How much of his yard would Richard mow in 1 hour?
How to learn english well??
what specific activities does articl3 of the constitution of 1917 outlawin mexican revolution
F=9/5c+32 Solve for c