hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

4^5 write verbal expression
List down the reason behind hunter-gatheresto move from place to place.​
I want a so short story with 10 adjective pleas
Can someone tell me if I got the right answer!!!
solve 7b = 4(b + 30) for b
Mona Lisa is a 16th century portrait painted by Leonardo da Vinci during the Italian Renaissance. The work is owned by the Government of France and is on the wa
Matrix A=[6 4 -12 8]. What matrix is X if 1/2 X=A AWNSER SOON PLEASE
What is the perimeter of the rectangle? 19 cm 17 cm​
what planet am i describing? it cant be found in the sky near the moon but far far away it also have 2 moons instead of 1
Read the excerpt from The Diary of Anne Frank. Mrs. Van Daan. Mr. Frank said they'd be here at seven o'clock. He said ... Mr. Van Daan. They have two miles to w