micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

What times what equals 15
how do you get 24 with the numbers 3, 9, 7, and 1?
Is 50% a rational or irrational number
Which word in the sentence is the predicate adjective? The cherry pie for dessert tasted quite yummy. a. tasted b. quite c. yummy d. cherry
whats the answer to 7x10¹=7x10=
How to rewrite 2(x+8)
contrast the economies and ways of life that developed in the north and south
what issue united the republican party?
Why is the person holding the cross standing over the Bible? The person is a former religious leader. The person is against religious freedom. The cartoon is a
Find all the real square roots of 0.0625