yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

help me understand this assignment and this one
Limits and Piecewise functions help please
select the correct answer. a coach wants her team to have fun, win some games, and be a productive unit. what is the most important personality trait the coach
a student conducts an experiment to determine how the temperature of water affects the time for salt to dissolve in 100 ml of water. the student makes one measu
it is an unfair claims settlement practice to fail to acknowledge a claim how long after receiving it?
Two positive integers that differ by 9 are in the ratio of 8 to 11. What is the value of the smaller of the two numbers?​
21. The cost to mail a package is $5.00. Brian has postcard stamps that are worth $0.34 each and first class stamps that are worth $0.49 each. If Brian puts 7 f
pls solve this numerical.​
the level of biological organization where factors such as sunlight, rainfall and temperature, as well as living organisms, come into play is the
3. Jackson says that, for him, the best poems are which ones?