jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Jim wants to buy a car , but he'll probably only need it for a couple of years. he has a short commute to work so he won't be putting many miles on his vehicle.
Which one of the following. Types. Of stretches. Should. Be discouraged for both children.@ adults
4.872+2.409 to the nearest one
What we learn under the influence of a drug may be more easily recalled when we are once again under the influence of that very same drug. this best illustrates
What do the indicators used by economists reveal about the economy? changes in production and demand changes in employment levels changes in prices changes in g
How is genetic expression regulated?
4x = 2x + 32 solve this equation
I have to write the following expression in simplest form 7p-1-9p+5
Put the energy values in order from smallest at the top of your list to biggest at the bottom. 20 J 2 J 100 J 2 kJ 20,000 J 100 kJ
7 out of 11 people brought umbrellas. there were 99 people there. How many people did not have one