donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Acellus King Louis XVI lost his power and his life in the revolution in what nation? A. United States B. France C. Spain
Find two consecutive even integers such that 4 times the smaller integer is 56 less than 6 times the larger integer.
describe the way interference had an effect on commerce in ancient Egypt
How many solutions does this equation have? 14t − 20 = 14t − 13 − 7
When you take your pulse rate (heart rate), what are you feeling? Question 1 options: air traveling through your body the digestion process your heart beating
Summarize one myth that involves with kratos ***I need this right noww anyone plzzz***
The primary reason the bacteriophage was an ideal model system for the Hershey and Chase experiments was that ______.
articles Let's get ... strawberries for ... tea​
how many minutes untl heart beats 300 times
What two numbers multiply to -9 and add to 0