jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Three main skills used in basketball
Marie is riding her bike at 15 miles per hour. What is her rate of speed in feet per second? 5.9 1.5 88 22
I need help please?!!!
How do I describe the shape of a histogram?
Number 7 I need help please?!!!
Identify an endocrine structure of the female reproductive system and explain its functions.
Please help me. I really need help with this proof. ​
ead the sentence. The Tower of London dates back to the year 1066, is from the same era as Buckingham Palace, is older than Westminster Abbey, and is one of the
Stefan’s family rented a rototiller to prepare an area in their backyard for spring planting. The rental company charged an initial fee of $43 with an additiona
Help Please!Which of the following statements is NOT true?A) Consuming high sugar food right before exercising will give the body a boost of energy for your wor