Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

imagine that your human does not know how to use fire. what would his / her life be like without fire
how many days are there in 8 weeks
Which sentence in this excerpt from Ethan Frome by Edith Wharton uses a simile? She laughed with pleasure, her head tilted back, the lamplight sparkling on her
Powerful entities and organizations communicate most often to the masses via _______________. a. telephone c. word of mouth b. the media d. libraries
who was the emporer that ruled china as a teen and reigned for 61 years
what dose como se llama tu papa mean in Spanish
When a positive electrical charge comes in contact with a neutral electrical charge what happens?
Which of the following is not part of the process of establishing credit? a. Opening a bank account b. Getting a credit card c. Taking out a loan d. Using a cre
What is the difference between reflexive and extensive writing? Reflexive writing includes dialogue, while extensive writing does not. Reflexive writing is writ
What is the setting of the I Have A Dream speech, by Martin Luther King, Jr.?