Astronically Astronically
  • 04-09-2019
  • History
contestada

The Spanish explorer who did NOT explore North America was?

Respuesta :

artyom555
artyom555 artyom555
  • 23-08-2020

Answer:

Magellan

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
NEED help Quick please it is GEO
Find the volume and area for the objects shown and answer Question
What expression is equivalent to x-5/(x-5)(x-4)
$500+50-250+200-100 make a graph
In the state of Florida, you can only be given a ticket for not wearing a seat belt if you have been pulled over for some other reason.
PLZZ HELPP!!! WILL GIVE BRAINLIEST!!! Let f(x) = 8x^3 + 18x^2 − 10 and g(x) = 4x + 1. Find f(x)/g(x). A. 2x^2 + 4x - 1 + 9/4x + 1 B. 2x^2 + 4x - 1 - 9/4x + 1
Blueberries cost $4.00 per pound. How many pounds of blueberries can u buy for $1.00
which theme is best illustrated by this passage from grendel? i could laugh if it were't for the pain than makes me howl. and yet i address [Beowulf], whisperin
Think of a system you're familiar with, and then answer the following questions. a. What system did you choose? b. What are the inputs o