sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

you have a standard deck of 52 cards. you pick one card and then, with out putting the first card back, you pick a second card. what is the probability that bot
The function of the eardrum in the middle ear is to
What is the least common denominator for 5/6 and 3/8. 3/4 and 6/7
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
how were north american colonies all similar in the 1700s?
how were north american colonies all similar in the 1700s?
The function of the eardrum in the middle ear is to
What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?
what is a high structure part of a church which has 5 letters
The function of the eardrum in the middle ear is to