citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

what is the irony of this statement. When Christian doesn't make the football team he says, "That's great!"
Kiran reads 5 pages in 20 minutes. He spends the same amount of time per page. How long will it take him to read 11 pages? If you get stuck, consider using the
Ser vs. EstarImmersive Reader Carolina is on vacation with her friends. Fill in the blank with the best option of ser or estar. You may repeat options. soy eres
1/2 - x + 3/2 = x - 4 what is the solution for X in the equation?
Credit unions differ from banks because they don't do what? A. Offer checking accounts B. Give out loans C. Have ATM machines D. Seek to make profits​
Expressions that seem to say one thing but actually mean something else are called: metaphors similes idioms clichés
Please help for 15 points! ​
Merida wrote the table of points below. Which explains whether or not Merida has described a proportional relationship, and why?
Write a 3 to 4 paragraph essay of how you would convince a logger from illegally cutting down trees? Provide logical reasons to support your argument. Remember
What is the equation of the line in slope-intercept form?