gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

4. Usa el subjuntivo. Temo que Luis_____ solo a la fiesta. (ir)
Mention one reason behind the need to stop unsafe abortion​
Atticus's cross examination of Mayella gives us a picture of her life. Does this picture create any sympathy in your mind toward Mayella (without evidence from
should we limit school screen time
AFRICA: USING MAPS TO ANALYZE A PHOTOGRAPH a written essay on this topic
Evaluate the following expressions if a = 2, b = 3, X = 4, and y = 5. x² - ab/y A.1/2 B.64 C. 2 D.18
Chantelle bought grapes at 0.85 per pound. She purchased 7 pounds. What was the total cost. Round your answer to the nearest penny.
please help! i can’t seem to find a answer to the this question.
Can someone please help me? :(
If 2H2SO4 is part of a chemical equation, how many oxygens atoms from sulfuric acid are involved in the chemical equation