erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

Which one is correct?
Click the noun or noun phrase that’s modified by the prepositional phrase in bold I made Richard Webber a stylish cap for his graduation the bold letter are fo
^O^ HELP PLZZZZ 10P due today !!! Ty ~O~
Which of the following explains how an executive order differs from a law?
help with 19 and 20!!!
Enter a range of values for x.
Charlie runs at an average speed of 6.5 km/hr. If he runs for 1.5 hours, how far has he traveled?
An exercise program is MOST beneficial to one's health when done in conjunction with
Enter an equation in slope-intercept form for the line perpendicular to the given line and passing through the given point. y=x - 7; (-3,4) y =
Which is the best way to write the sentence below? He has taken students climbing they were blind, too. A. Leave as is. B. He has taken students climbing and th