tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following would experience induced magnetism most easily? A. Aluminum B. Copper C. Air D. Permalloy
ABC and EBF are a pair of vertical angles; mABC = 3x + 8 and mEBF = 2x + 48. What are mABC and mEBF?
¿Cuál es una de las civilizaciones que fue la base de Oaxaca? ¿Qué es Monte Albán? ¿Qué puedes ver en Monte Albán? ¿Cómo puedes ver la presencia de la cultura z
Which of the following statements best describes the founding of the colony of Pennsylvania? A-William Penn founded Pennsylvania to provide a refuge for Quakers
what is a general statement for alice in wonderland book??
What is the density (in g/L) of a gas with a molar mass of 70.49g/mol at 0.874atm and 389K?
How much would it cost to cover the entire us with dollar bills?
Shoplifting and public drunkenness would be considered _____ of the criminal justice “wedding cake”?​
In 2017 grider corporation had cash receipts of $35,000 and cash disbursements of $20,000. grider's ending cash balance at december 31, 2017 was $65,000. what w
He sum of three consecutive integers is −369−369. find the three integers.