xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

Which of these functions has the least steep graph? A. y=√x+ 7 B. y= -12√x - 1 C. y=3√x+1+23 D. y= -5√x - 10 + 15
Which of the following is a past participle phrase? 1. swimming the river 2. through the park 3.bitten by a mosquito 4.to evaluate the statistics
what does haste mean?
Read the sentence. You can ask anybody in my neighborhood to name _____ favorite Tejano group. Choose the correct pronoun or pronouns to complete the sentence
Mars inc., a manufacturer of cat food in texas, places an ad in a publication aimed at veterinarians. the ad explains why they should recommend mars's cat food
the sum of potential and kinetic energies in the particles of a substance is called what energy
A scientist wanted to conduct an experiment with special equipment that is very sensitive to sound. A place where the equipment would NOT be affected by sound w
ara tener mas seguridad, te aconsejo que no__sola
Read the following line from the text: Some have patterns on their bodies that help them look like the ground. Which of the following would be considered patter
What is number 3??????????????????