anyelarosario25 anyelarosario25
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

Harper earned 34.00 babysitting her neighbor. She saved $ 12.50 and spent the rest. How much did Harper spend?

Respuesta :

Saf131
Saf131 Saf131
  • 01-02-2020

Answer:

$21.50

Step-by-step explanation:

34.00 - 12.50

Answer Link
tcasanas54
tcasanas54 tcasanas54
  • 01-02-2020

Answer:$22.50

Step-by-step explanation:34.00 - 12.50

Answer Link

Otras preguntas

Lester divided his grapes evenly among himself and four friends write an expression to represent the number of grapes each person received
Baby elise does not follow regular patterns of eating and sleeping and has intense reactions to what goes on in her environment. these are characteristics of th
Randy bought 6 candy bars for $7.74. What is the cost per candy bar?
observe the star constellations of the big bear and the little bear also called the Big Dipper and Little Dipper how many stars are there in each Cluster which
If you have a budget of 12% of your monthly income for groceries how much can you spend on groceries if you are 950 bi-weekly
nfant mortality due to diarrhea is most common in __________. A. urban areas of developed countries B. rural communities of developing countries C. inner cities
SOMEBODY PLEASE HELP!!!! GIVING 98 POINTS
Find the volume of the ellipsoid x 2 a 2 + y 2 b 2 + z 2 c 2 = 1
A rectangle is inscribed under the curve y = 24 – x2 with a portion of the x-axis as its base. What is the area, in square units, of the largest such rectangle?
I need help with number 9!!