xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

Which statement best completes the diagram? Cause Effect Andrew Jackson shuts down the Second Bank of the United States. ? A. Gold and silver immediately lose a
The government has set a price floor on bread. Manufacturers cannot sell loaves for less than $5.00, which is a dollar above the market price. What will most li
Can someone plz help me? :(
Which sentence has a dangling modifier error? A) Unhappy about his new schedule, the freshmen made an appointment with his advisor. B) To be able to finish coll
Which quotation from paragraph 4best supports the answer to Part A?
What is the value of x km trying to help a friend
What problem is addressed by bioremediation.
HELP DUE IN 15 MINUTES!!!! REFLECTIONS!
What did Otto frank read while in hiding
help me find the missing number please !! hurry also i have to turn this in tomorrow !!