travonsmall1998ts travonsmall1998ts
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

Respuesta :

mathias19
mathias19 mathias19
  • 01-02-2020
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
Answer Link

Otras preguntas

I am running is an example of what tense? A. Present perfect B. Future C. Present progressive D. Present
PLEASE PLEASE HELP ASAP
Hey guys! Can you pls. Help me solve this problem? This is a polynomial long division.
What was unique about John Bunyan’s writing style? his use of religious overtones his application of simplicity his ornate descriptions his use of allegory
What are the elements that makeup a multimedia presentation?
Please help!!! Need 20 mins before overdue
what does prohibit mean​
What the answer to this
What is the value of X?
I would like some help please