aleajames5
aleajames5 aleajames5
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

a 9-kilogram bag of sugar cost $27.54. what is the unit price ?

Respuesta :

beingteenowfmao
beingteenowfmao beingteenowfmao
  • 04-02-2020

Answer:

$3.06

Step-by-step explanation:

1 kg = $27.54

27.54/9 kilogram

Answer Link

Otras preguntas

Is Prometheus a titan or god?
(2a + 3b + 1) - (3a + 5b) - (2a - 2b – 3)
Solve the equations with variable on both sides: 8x=10x + 20 A. X= -10
Solve the following equation using the quadratic formula. 3x^2+7x+8=6
Who was the Amiens Cathedral built for?
The area of a rectangle is 7.35m squared . The width is 2.1 m. What is the length?
38. Calculate the value of c in the triangle below.
Write a paragraph on what caused the dust bowl. 5-8 sentences.
Plz answer this question
The principle of judicial review is based on the idea that the