issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Can someone pls help quickly?
Olaudah Equino describes a what socially back home in West Africa
What does the Brown Specter refer to in Zora Neale Hurston's "How It Feels to Be Colored Me?"
Activity 2 :Collect the information on any one of the famous Mathematician :a) b) Bhaskara c) Shri Niwasan Ramanujan Aryabhatta please ​
B. Use the polite phrases in the box to ask permission for items. Would you mind if I...? Would it be alright if I...? Is it OK if I...? I wonder if it might be
A pile of 60 sheet’s of paper is 6mm high. Calculate the average thickness of a sheet of the paper
**URGENT PLEASE HELP SOON** Each brick in the wall has the dimensions shown below. A rectangular prism with a length of 8 inches, width of 4 inches, and height
The first quartile (Q1) value from the above box plot is _______
In 1997 the U.S. population was approxiamately 266,667,000 people. At the rate of 440 prisoners per 100,000 population, about how many prisoners were inthe sys
Do you think plastic bags should be banned? Personal opinion: I think they should. But, I don’t think we should just ban them and not have a substation for them