cutielove9375
cutielove9375
02-07-2016
Mathematics
contestada
Paz help me
If you do help I luv I!!!
Respuesta :
dasetka
dasetka
02-07-2016
You can get the answer by dividing the number of students by the number of eggs in a carton, so 314 divided by 12.
314 divided by 12 is 26 and 1.66...
Since every student needs an egg, you need to round up to 27.
If each student gets one egg, the school will need
27 carton
s of eggs.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
A tax form asks people to identify their age, annual income, number of dependents, and social security number. For each of these four variables, identify the sc
Drew Davis goes to his local bank to get help developing a financial plan and making investment decisions. Which of the more recent services banks offer is Drew
Travel expenses incurred by the sales department of a manufacturing company would be classified as: a. indirect labor b. manufacturing overhead c. a period cost
click on picture to see question and answer choice
Can someone help I don’t know how to do this
Do you agree with the "one couple, one child" policy? Why or why not?
NoFly Corporation sells three different models of a mosquito "zapper." Model A12 sells for $53 and has variable costs of $45. Model B22 sells for $101 and has v
PLEASE HELP I DONT NEED EXPLANATION JUST THE EQUATION IM IN A TEST RN HELP ASAP THANK YOU SO MUCH :)))
Help Me! Fake Answers will be reported. How many triangles are there in this picture?
Hello can someone help me with this problem