kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

A survey found that 3 out of 100 randomly selected people have red hair. How many people in a group of 12,000 randomly selected people are likely to have red ha
Sketch the graph of y = negative 2 x squared + x + 1 using your graphing calculator. What are the x-intercepts of this graph? a. (1, 0) and (-0.5, 0) c. There a
Please answer correctly.
18. identify the three conditions under which ionic reactions can run to completion, and write an equation for each.
which two features could be added to a game using an "if () then " block
20 points, please explain your answer :)​
A 7-pack of DVDs costs $31.71. What is the unit price?
PLEASE HELP ASAP ILL MAKE YOU THE BRAINIEST Write the ratio for sin A
Mary measured the heights of two different plants every day. Plant A was 1 inch tall when Mary began her measuring, and it grew 0.5 inch per day. Plant B was 3
What theory of globalization struck you the most? kindly discuss and give situations to better explain the theory.