lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

what is the difference of -25 and -125?
Directions: Create a story, poem, rap, or any other form of expression based on the image.
2.19 The drag characteristics of a blimp traveling at 4 m/s are to be studied by experiments in a water tunnel. The prototype is 20 m in diameter and 110 m long
Determine whether the following is an example of a sampling error or a non sampling error. A psychiatrist surveyed 8000 people to see the proportion who had see
Potential energy is stored in a state of readiness. conserved. energy of motion. not measurable.
IS A SCULPTURE CONSIDERED 2 D OR 3 D?
A toy car can go 3 mph. How long would it take to go 9 miles?
Which expression is equivalent to 2a + 5 (2 + 7a)?
The pile-up of sand and silt at the site where a river discharges into the ocean forms a
2/4= 1/2 1/3 choose the equivalent Fraction