forsnap356 forsnap356
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

Five gallons of gasoline cost $16.80. What is the price per gallon?

Respuesta :

cash259 cash259
  • 02-04-2020

Answer:

3.36

Step-by-step explanation:

16.80/5=3.36

Answer Link

Otras preguntas

What is slavey in north and south
How to divide 0.6/0.0024
If a = 8, b = 0.4, and c = 0.2, then 2abc =
What is the value of y when x= 2y 4x-3=0.4-2y
- 0.5555 as a fraction in simplest form
Round 28.37 to the nearest whole number
foot in the door psychology
in general, what is the subject matter of the cave paintings at lascaux?
select the sentence using two negatives to convey a positive message. the dog was not unfriendly. the dog was hardly not friendly.
88.83 is what percent of 21?