answerneeder345
answerneeder345 answerneeder345
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Buying 15 boxes of cereal for 43.35. What is the cost for one box

Respuesta :

faithmswartz
faithmswartz faithmswartz
  • 01-05-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

Answer Link
ellagraceg70 ellagraceg70
  • 01-05-2020

Answer:$2.89

Step-by-step explanation:

43.35 divided by 15

Answer Link

Otras preguntas

in early georgia history, john reynolds was the first a) settler. b) explorer. c) court judge. d) royal governor.
Which of the following business ownership structures offers the best liability protection but higher taxes? A. A nonprofit corporation B. A C corporation C.
what are signal words? a. words that indicate connections between ideas b. words that introduce new topics c. words that define other words d. words used in a t
what goes into 60 and 64
27. some farmers use manure on their crop fields. how does this help the plants?
When a small group of people has all the power it's a.......
what is the value of this expression 14−3 ? 12 1/12 64 1/64
The ratio of output power to input power, in percent, is called? A. horsepower. B. efficiency. C. work. D. conductivity.
x squared - x - 6 =0
in both the short story "no dogs bark" and the poem "two bodies" the images of night connect to the theme of (1 point) marital strife sibling rivalry uncertain