madelinelujano madelinelujano
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

help me out please <3

help me out please lt3 class=

Respuesta :

279844 279844
  • 04-05-2020

Answer: you could do store A is $8 per hour, and thirteen $13 per day, store B can be $3 per hour, $18 per day

I'm not too confedent but I'm still happy to help!

Answer Link

Otras preguntas

what is the solution to 4x+6<_18?
The demand for chicken wings is more elastic than the demand for razor blades. Suppose the government levies an equivalent tax on chicken wings and razor blades
Which is part of the process in the formation of hail pellets? 1. They are tossed up and down in clouds. 2. They lose layers of ice and grow smaller. 3. They gr
Describe "whats the likely outcome of each possible choice"?
Please help with this problem
What is the equation of the line that goes through (1,-1) and is parallel to y= 3x - 3?
Read and choose the verb in the correct tense to complete the sentence. Pablo, en tu niñez, i tu padrastro Rafael muy estricto?
Why is Sir Francis Bacon sometimes referred as “The Father of Modern Science”?
How did Andrew Jackson cement the spoils system during his presidency? Choose Which One And Tell Why !!! If you are wrong or doing it for the money then you wil
Predict what will observe in below mention experiment. Rock candy is formed when excess sugar is dissolved in hot water followed by crystallization. A student w