misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP: How did the Soviet Union's successful launch of the Sputnik satellite influence US society?
what is the domain of the following function: y=x^-5 + (x-1)
The velocity is ___ when the distance is kept the same and the time is halved
velocity and distance of free falling object dropped from rest
Escoge la mejor respuesta. Select the best answer. ¿Cuál es una enfermedad degenerativa que afecta más al sistema nervioso de los pacientes? A. La diabetes B.
Consider the following code segment. How many unique new (do not count the starting process) processes are created? (you may want to supply some reasoning/diagr
What did freedom mean to mandela at the different stages of his life
6. Please list and describe your current involvement in the community. Do you volunteer for any local agencies, participate in any events that benefit community
What political party was formed in 1850 by antislavery activists
what is it asap please​