kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

You are working at establishing a computer network and communications support for incident personnel. Where are you working? a. Operations Section b. Planning S
A skier needs to buy new ski poles during a ski trip to Utah. The price of the poles is $24 and the sales tax is 4.7%. What is the total cost of the poles, roun
People flocked to California to fulfill the _________.
What groups were excluded from this widening of political opportunity? Why?
Which of the presidents listed below did not attain the presidency due to the death of a president? A. Chester Arthur B. Gerald Ford C. John Tyler D. Millard Fi
How to say how are you in tonga
A sample of helium gas is in a sealed, rigid container. What occurs as the temperature of the sample is increased?
Explain why an addition problem that has a 4-digit addends could have a 5 digit sum.
Under the constitution the principle of federalism is the reason that power and responsibility are
Find the difference: 7 7/8 - 3 1/4=?