boegrimmer
boegrimmer boegrimmer
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

please help meee it has time limit​

please help meee it has time limit class=

Respuesta :

karahwli
karahwli karahwli
  • 03-06-2020

Answer:

It is boxes of cereal and bags of pretzels.

Step-by-step explanation:

Boxes of cereal costs $3.95 per box and pretzels cost $3.59 per bag. This is because 15.8÷4= $3.95 and 10.77÷3= $3.59

Answer Link

Otras preguntas

please answer these two before 1:20 pm please!!! thank you!!!
Why can we say that population education is a multidisciplinary subject?​
in what ways did confucianism benefit society?​
What is the value of -6x3-y2-3xy if x=-2 and y=4
Ergänze die richtigen Formen von "grübeln; sehen; hören": Ich ging langsam nach Hause und ______ über alles, was ich ______ und ______ .
How did the reformation encourage ideas of democracy
Who is a gynaecologist
in the book full ride When her father gave her a thumbs-up in the courtroom, Becca does what?
Describe the relationship between the two sets A and B if A ⊆ B. (No picture is provided in the question)
A painter leans a 13ft ladder against a house. The base of the ladder is 5ft from the house. How high on the house does the ladder reach?