rnizamitdinova123
rnizamitdinova123 rnizamitdinova123
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caily bought 5.2 pounds of grapes for $7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost? *

Respuesta :

iansauza
iansauza iansauza
  • 04-06-2020
10.8 that’s the answer bro
Answer Link

Otras preguntas

Evaluate 2a-3 when a=-5
Marcus invested $300 at a rate of 3% compounded monthly. How much as in his account after 5 years?
Can b- donate to A+ blood
How many atoms of phosphorus are in the formula 3K(P204)5?
When a buyer signs a contract, what type of title would he most likely have? a) Legal b) Actual c) Equitable d) Specific
PLS HELP!!⁉️For gaseous water to turn back into a liquid, it must be cooled to its... ?- Freezing Point- Condensation Point​
How do pictures of the chicks help you ?
Which of the following is equivalent to sin(3pi/4)
1/2(c+1)>5 as a word problem
How does light function as a symbol in this section? How has that symbol changed, even if slightly (frankenstein ch. 11-13)