JahCwp063 JahCwp063
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

shakira pay $33 for 22 pounds of peanuts at the price per pound is the same how much will she could have to pay another to buy 15 pounds of peanuts

Respuesta :

MaMariah
MaMariah MaMariah
  • 02-09-2016
$33/22=$1.5 per pound $1.50 x 15 pounds = $22.50
Answer Link

Otras preguntas

Number 6 please thanks
I need help with number 2 do I multiply the area of the square? Or divide
A triangle has a height of 11.6 centimeters and an area of 54.52 square centimeters.What is its length?
Why does Marty make a promise to Judd about Shiloh? A. He doesn't want Judd to kick Shiloh anymore. B. He feels bad that Shiloh followed him home. C
what is 0.624 in expanded form
Meiosis differs from mitosis in that _____ only occurs in meiosis.'
Answer if you know it ! Thankyou :)
What is the value of the y-coordinate of the solution to the system of equations 2x + y = 8 and x − 3y = −3? A. -3 B. -2 C. 2 D. 3
How much is 1/3% of $57,834.00?
The ______ manages the hardware components including the cpu, memory storage, and peripheral devices. options operating system device drivers motherboard ports