keyasiatv keyasiatv
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

2. Find the unit rate. 6 rolls of paper towels for $5.04. Record only the numerical part of your
answer

Respuesta :

BruhItsNaiNai101 BruhItsNaiNai101
  • 02-09-2020

Answer:

6x5.04 =30.24

Step-by-step explanation:

I just multiplied.

Answer Link

Otras preguntas

lya took one hour to drive from his apartment to Philips Arena and back. The return drive took 8 minutes less than the trip to the arena. If x represents the ti
Why is California warm and moderately humid but Nevada is hot and dry? A. The two states are at different latitudes. B. As air moves west over California's mo
How did the mountains in Greece contribute to the rise of city-states?
Sue stacked one box onto another. The bottom box had the height of 2 1/3 feet and the top box had the height of 3 2/3 feet. How tall were the stacked boxes?
How did the mountains in Greece contribute to the rise of city-states?
Where did middle names come from
How many years does an apple tree live useful?
Explain why applying a vertical translation and then a horizontal translation produces the same result as applying a horizonatal translation and then a vertical
The _______ system breaks down food, and the _______ system transports nutrients to the cells of the body.
Please answer theses division problems!! 9 divided by 3/7