avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

What happens if no presidential candidate gets 270 electoral votes?
Need help with number 10 please
Help I Need The Answer
Which of the following is not a power of the legislative branch has over the judicial branch? A. the power to review the rulings of the court B. Congress can re
A+(b+c)=(a+b)+c what property is this? The options are as follows Identity property of multiplication Associative property of multiplication Identity prop. O
4. Wilford has developed a leg pillow for long airline flights that reduces the risk of blood clots. He isn't sure how to develop a marketing program, as ther
Based on the model you saw in the study, predict what will happen to the motion of the water molecules as the temperature decreases?
The figure above shows results from a pulse chase experiment immediately after the chase
I don’t get how to do this..? Can someone pls help?
a small airplane flies 750 miles with an average speed of 300 miles per hour. 1 hour after the plane leaves, a Boeing 747 leaves from the same point. both plane