demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

64 divided by 0.4 and explain how you did it please i don't wanna be stuck on this all night
The famous 38th parallel separates this volatile nation overseas. Japan Korea Vietnam Manchuria
When using direct quotations in your writing, which of the following should be placed outside the set of quotation marks? A. Question mark B. Period C. Semicolo
The process of spreading culture traits from one society to another.
Which sentence best explains why critics argue against social welfare programs? The programs give people time to locate employment and shelter. The programs' co
2 decimals that are equivalent to the given decimal of 2.200
Is it necessary to add a zero after 1.08 to find the sum
Which word is the interjection in this sentence? Wow, I thought I had washed all the dishes in the kitchen. a. in b. all c. Wow d. thought
Seven hundred twelve thousandths in expanded form
Hot dogs come in packs of 10 while bonds: packs of eight what are the least number is a fax you should buy in order to have the same numbers of hot dogs and bun