animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

A bicyclist rides 1/5 mile in 1/65 hour. Write this rate as a unit rate.
compare anaerobic and cellular respiration
50 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! How has the concept of a "planet" changed since the 16th century? Do you think this shows scientific accuracy or disproves f
What features of big cities appealed to immigrants
An ______ is a physical location where economic activity takes place such as farms, offices, and factories.
What's the most important factor in determining an elements place in the periodic table?
How do you conjugate for the past tense here? La fin de semaine dernière, tes cousines _______ à minuit. (s'endormir)
What impact did the u.s supreme court case Griswold v. Connecticut have on women's rights
186,101 of the adults are males. How many adults are female? Use number to solve, and write your answers as a statement.
Which of the following groups of words is a sentence fragment? A. When we stopped by the garden. B. Stopping by the garden, we saw that the flowers were in bl