ales196
ales196 ales196
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

$27 for 12 avocados HELP ME PLZ 14 POINTS

Respuesta :

Omgkitkat2009 Omgkitkat2009
  • 01-10-2020
Well, if you are asking how much is for each avocado, then what I did is I divided 27 by 12 and I got 2.25
Answer Link

Otras preguntas

what I 18 divided by 200 =
if we have 6,000 movies and 3/5 were borrowed . how many movies were borred
Which personal pronoun best completes the sentence? How is it used? At first they wouldn't admit to the deed, but later they said, "The ones who did it are __
In what direction does an applied force move an object? A. in the same direction as the force B. independent of the force C. in the opposite direction of th
As a radioactive element emits gamma radiation only, the atomic number of the element increases or decreases
what is the minimum percentage of gasoline stations that had prices between $3.37 and $3.61
You have trained all year for a marathon. In your first attempt to run a marathon, you decide that you want to complete this 26-mile race in 4.5 hours. What wou
Gerard has $30 to spend on lunches this month. Lunch costs him $1.50 each day. After Gerard buys lunch for 8 days, which statement is true? Gerard has spent les
What two forces affect the level of an objects acceleration?
Which statement best describes a benefit of civic participation