mmatnation mmatnation
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 30 gallons of water cost $60 how much would 9 gallons cost.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2020

Answer:

18 dollars

Step-by-step explanation:

take 30 divided by 60 to get how much 1 gallon cost (2 dollars)

then take 9 times 2 to see how much it would cost (18 dollars)

mark brainist plzzz

Answer Link

Otras preguntas

Which of the allies suffered the greatest losses on D-Day
Which period was the “golden age of dinosaurs”? a. the Triassic Period b. the Jurassic Period c. the Cretaceous Period d. the Tyrannosaurus Period
least number that has 2, 3, 4, as factors
how do day and nightat uranus's equator change asthe uranus revolves around the sun?
China, Korea, and Japan share cultural similarities in part due to their (1) clashes with Russian imperialists (2) shared river systems (3) contacts through tra
China, Korea, and Japan share cultural similarities in part due to their (1) clashes with Russian imperialists (2) shared river systems (3) contacts through tra
What are abiotic factors of the enviroment lynx
What is 1997 from 2014????????????
which explorer sailed for france?
What is 1997 from 2014????????????