velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

What's the word for wandering about; tending to move around, travel
if Xx8=y is the rule,and the value of x is 4, what is the value of y
What's the other word generous in overlooking insult or injury by others; rising above pettiness
if Xx8=y is the rule,and the value of x is 4, what is the value of y
what is glossities and deficiency
example of onomatopoeia in the seven ages of man
What's the other term for: explosive or changing very quickly
How to find the reference angle of -11pi/3 ?
What was the major purpose of the Truman Doctrine?
What's the word for wandering about; tending to move around, travel