bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

(MC)The March on Washington was an attempt to do which of the following? pressure Congress to pass a Civil Rights law end minority participation in the Vietnam
how does the excretory system help the body maintain homeostasis
During spermatogenesis, which of the following undergoes meiosis II to produce four haploid mature sperm cells? Haploid primary spermatocyte Diploid secondary s
Which war did Modernism follow?
Which is not something Christopher Columbus is known for? A. safely bringing his ships to landfall despite a much longer voyage than he expected B. convincing F
why is it important to elevate the anthers
how to figure how many hundreds there are in 150,000
Algebra homework help, solving inequalities. A. Solve the inequalities and show your work. 5x + 3 ≤ 18 and 4 - x < 6
how differences between romeo and juliet returned to threaten their future together
How did sectionalism emerge in the 1820s? Compare the priorities of the regions. (5 points)