adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Show work please! :)
Hello everyone, I need help on this Math question (:
Un enunț in care vei constata dacă sintagma primăvara popoarelor poate fi atribuita și revoluției romane din 1848-1849
The Miller family consumes 20 jugs of milk in 4 weeks how much milk will be consumed in 8 weeks?
Which word is an antonym of grievous as used in this sentence? The captain's injury dealt a grievous blow to the team's morale. lucky old severe harmless
a weight loss plan that is popular only for a short period of time is also known as
4<-2x+3<9 Solve the inequality
PLEASE HELP WITH THJIS QUESTION When multiplying 2.94 by 3.045, the answer should have how many significant digits after the decimal point?
9. What 3 things influence what values are passed on from parent to child? (p60) This is a child development class
Jacob bought a TV for $178.10, including tax. He made a down payment of $35.00 and paid the balance in 5 equal monthly payments. What was Jacob's monthly paymen