ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • English
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

cjanice2020
cjanice2020 cjanice2020
  • 01-11-2020

Answer:

6.99 for 90 fl. oz

Explanation:

If you find how much it is for just 1 fl. oz. for each price then you can see that 6.99 for 90 fl. oz is a better deal.

Happy Halloween!

Answer Link

Otras preguntas

Which describes why the sun is a renewable resource? The sun creates biomass. The sun is continuously releasing energy. The sun does not cause pollution
Fill in the blanks: Ana ______________ (comprar) ropa tradicional todos los fines de semana.
sequence of the following star outcomes in order of the mass of the original star, with the smallest mass first: neutron star, white dwarf, and black hole?
what is 5 divided by 5/6
explain how a gene pool and biological evolution are related
What is the theme of the miser and his coins
strawberry’s cost $11.94, what is the cost of eight pounds?
You stand on top a building 44 m tall with a water balloon. You drop the water balloon from rest. How fast is the balloon moving when it is halfway down the bui
Based on your knowledge of Juliet why does she become inpatient while waiting for the nurse in this scene
Which of the following is one of the advantages of forming a corporation? A ) The ability to take personal deductions for business losses B ) The ability to sel