Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Plese please help me

Plese please help me class=

Respuesta :

okkorocks
okkorocks okkorocks
  • 02-11-2020

Answer:

Number 6 is A and number 7 is B

Step-by-step explanation:

Answer Link
andersonshenika4
andersonshenika4 andersonshenika4
  • 02-11-2020

Answer:

B. 11.076

Step-by-step explanation:

Just multiple 2.84 by 3.9 and you got your answer.

Answer Link

Otras preguntas

does right circular cone have apex?
how much large gravel is needed to cover 290 meters if the large gravel is 29.62 tons per meter
under condition does the addition of two simple harmonic motion produce a resultant which is also simple harmonic
what are nutrients the Venus flytrap use and need
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
6 The Clause Exercise 24. Clauses. (1) In the first blank, write n. if the italicized clause is used as a noun, adj. if used as an adjective, or adv. if used as
Explain a strategy you can use to compare 2/6 & 5/8
If the weight of a package is multiplied by 5/6 the result is 10 lbs. Find the weight of the package. 1) 8.3 2) 50 3) 60 4) 12
A transformer will not back-feed until it is mounted on a pole. A. True B. False
Which of the following may explain the difference in interpretation of historical events, especially if the historians are from different cultures? 1) The level