emily17143 emily17143
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you

Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=

Respuesta :

ocg2006
ocg2006 ocg2006
  • 03-11-2020

Answer:

$7.50

Step-by-step explanation:

4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).

Answer Link
xxmckenziexx009 xxmckenziexx009
  • 03-11-2020
the answer would be $7.50
Answer Link

Otras preguntas

What is a group of organisms that look alike and can reproduce among their selfs ?
Simplify (7-5i)(-3+9i)-(5+6i)^2
What culture believes health is harmony between man and nature?
a soccer team played 160 games and won 65% of them. how many did they win?
Why did president Washington want the United States to remain neutral
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
Which is the same as 0.08? A) 80% B) 80/100 C) 8% D) 0.8
how is the expression of sex linked genes both  similar to and different from the expression of autosomal genes?
Graph the line using intercepts: 4x-3y=12
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses