lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
The graph below shows shows the height of a cart going up and then being released from a ramp. At what point in time is the gravitational potential energy the g
One winter day the temperature ranged from a gift of 20F to a low of -25F by how many degrees did the temperature change
You do an assignment with 40 questions and recieve a 95%. How many questions did you get correct on the assignmen?
PLEASE HELP!!!! (30 Points!) • Unalienable • Tyranny • Acquiesce • Constrains • Assent • Rectitude Use each of these words in a sentence.
3m involves its customers in the process of developing new products. in this way, it can benefit from current customers' insights and develop new products that
Read the lines spoken by Helena in A Midsummer Night's Dream and answer the question. How happy some o'er other some can be! Through Athens I am thought as fa
What does it mean in German: she abandonned herself?
PLEASE HELP, URGENT! WILL GIVE BRAINLIEST! Given f(x)=(-2/3)x+3 and g(x)=2x^2-5, answer the following questions and SHOW YOUR WORK: 1. Solve g(x)=9 2. Find f(x)
list of songs of parmish verma
Lionel's lawn care is a company that maintains residential yards. lionel's cost for his standard package of mowing, edging, and trimming is $15, a