ekatsov
ekatsov ekatsov
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

elementry math lesson 3.11 5th grade page 70

Respuesta :

mariag1512 mariag1512
  • 03-11-2020
What need help on it?
Answer Link
uh0aleah
uh0aleah uh0aleah
  • 13-11-2020

Answer:

Her milk was $1.18

Step-by-step explanation:

$7.75+$0.47=$8.22

$10.00-$8.22=$1.18

Answer Link

Otras preguntas

In the communications​ model, a(n)​ _________________ will try to capture the​ customer's attention. A. executive team
What type of program can you use to enter your java program?a) compiler.b) editor.c) spreadsheet.d) database.
How do you find ratio
Why were the articles of confederation accepted at first by all the states as a plan for the new government?
Q. How has the use of chemical fertilizers affected water supplies in many countries in Southwest Asia?
the greater of two consecutive odd integers is one less than twice the smallest. What are the integers?
Help! What is the area?
List all the factors of 72, and tell whether it is prime or composite: List all the factors of 31, and tell whether it is prime or composite:
write the equation of a line
The cooking time for a mini-loaf of bread is 5 minutes longer than half the time it takes to bake a regular-sized loaf of bread. If it takes 25 minutes to bake