shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

If sin theta =0.3090, what is the approximate value of csc theta
I need some help plz
9.6, –4.8, 2.4, –1.2, 0.6, ... f(n + 1) = –0.5f(n) f(n + 1) = 0.5f(n) f(n + 1) = f(0.5n) f(n + 1) = f(–0.5n)
My car uses 8 gallons of gasoline to travel 340 miles. After a Mechanic worked on it. The car uses 7 gallons of gasoline to travel 350 miles. The cost of the ga
What motivates countries to join regional trade blocs? (5 points) 1. Removing barriers to trade protects from influence of foreign markets 2. Increasing tariffs
What is the sum of the first 703 terms of the sequence -5, -1, 3, 7, ...?
The phrases describes what layer of the atmosphere Meteors burn up here special lighting called sprites noctilucent clouds form over north and south poles 1. e
Why did many Americans find themselves in trouble after Great Depression started
Corrina is a 25-year-old pregnant woman. her need for _____ is 50% higher than before she became pregnant
Which sentence combines these two sentences and includes a relative clause? The cashier rang up the manager's order. The cashier began working today