jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

Please help me out :)
find the equation of a line m= -2, (0,10)​
2(x + y)² – 9(x + y) – 5How do I factorise using identity ​
The homecoming committee bought 500 plastic souvenir footballs to sell at the homecoming game to raise money for a local charity. The profit (in dollars), p, fr
why is a xenon atom electrically neutral
What is the balanced ionic equation for the reaction HCHO2 (aq) + KOH (aq)
Describe the angiosperm life cycle step by step.
12y+d= -19y+t solve for y
calculate : If Sarah has 5000,and bought a airpods for $300 , she bought a chicken sandwich from McDonald's for $600 then give her friend $250 then bought a ice
Les duex soeurs de Charles s’apallent Marise et Clarisse. Elles ont dix-neuf ans. Ce sont des ___ jumelles.